První pomoc nás baví

Jsme kolegové, kamarádi, studenti medicíny a lékaři. Společně vás učíme první pomoc. Už na škole jsme zjistili, že si mnohem lépe pamatujeme věci, které jsme si sami vyzkoušeli. A přesně takové jsou i naše kurzy.

Rádi předáváme dál své zkušenosti z praxe a zvyšujeme povědomí o první pomoci.

MUDr. Eva a Jan Richterovi
lektoři a zakladatelé

Naši lektoři

MUDr. Jan Richter

lékař, lektor

Projekt Učíme první pomoc jsme založili s mojí ženou Evou v roce 2015, ještě za studií medicíny v Brně. V té době jsme nebyli spokojeni s výukou na naší fakultě, která probíhala pouze teoreticky. Vyzkoušet si resuscitaci na figuríně byl tehdy malý zázrak. Na druhé straně jsme se však zúčastnili soutěží v první pomoci, které měli vše, co nás tolik bavilo – praktické workshopy a simulované situace. Když jsme pak poprvé resuscitovali, vše jsme si rázem vybavili a věděli přesně, co máme dělat. Proto jsme tento tip výuky chtěli přinést i vám. 

Kromě lektorování kurzů první pomoci pracuji jako lékař na interním oddělení Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Spojit se se mnou můžete i na LinkedInu, kam píšu postřehy ze své lékařské praxe.


MUDr. Eva Richterová

lékař, lektor

První pomoci jsme se začali s Honzou věnovat ještě jako studenti. Oba jsme se pravidelně účastnili soutěží, ať už jako účastníci, nebo lektoři. Společně jsme také dělali zdravotnické dozory na sportovních a společenských akcích. To byl poslední krok k založení vlastního projektu. 

Jako lékařka jsem se věnovala především geriatrickým pacientům v LDN Nemocnice Milosrdných bratří. Následně jsem přestoupila na interní oddělení téže nemocnice. V současné době jsem na mateřské dovolené s Agátkou a Adámkem. Ve volném čase se s oblibou věnuji jídlu, a to jak přípravě, tak konzumaci.


Lektor Lucie

MUDr. Lucie Vašíková

manažer firemních kurzů, lektor, zdravoťák, lékař ARO

S vedením kurzů jsem začala již během studia. Dnes se s první pomocí jako lékařka ARO setkávám každý den. Své zkušenosti z praxe dokážu předat s nadhledem, v milé a uvolněné atmosféře. V našem projektu působím především jako manažerka firemních kurzů. Když nám zavoláte, telefon zvednu já a spolu sestavíme kurz na míru vašim potřebám.


Lektor Adam

Adam

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Dva hlavní důvody, proč jsem si studium medicíny vybral, je práce s lidmi a představa toho, že mohu někomu opravdu pomoci. A právě první pomoc považuji za základ toho, co by každý, nejen lékař, měl ovládat.

Protože věřím, že „ve zdravém těle, zdravý duch“, aktivně se věnuji sportu (nejvíce triatlonu a fotbalu), na který bych také rád zaměřil do budoucna svoji lékařskou kariéru. Mým velkým snem je stát se týmovým lékařem Chelsea F.C.


Lektor Anna

Anna

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Učenie prvej pomoci mi dáva možnosť predávať nadobudnuté vedomosti a zažiť kopec smiechu s ľudmi na kurzoch. Najmä, keď sa vysvetľuje, že pri spojnici bradaviek to u žien veľmi nedodržiavame.

Som blázon do dobrého jedla, kvalitného spánku a stretnutí s kamarátmi.


Lektor Domča

Domča

lektor zdravoťák, student všeobecného lékařství

Môžete sa so mnou stretnúť na kurzoch prvej pomoci, kde sa budem snažiť vám objasniť prakticky aj teoreticky, ako laicky podať prvú pomoc. Na lektorovaní kurzov prvej pomoci ma baví najviac to, keď vidím, že ľudia sú zaujatí výkladom, kladú otázky a hlavne ten aha moment, keď im dôjde, prečo robia dané kroky v istých situáciach.

Ak ma neuvidíte objímať figurínu alebo zakláňať jej hlavu, tak rada trávim čas v prírode alebo behom.


Lektor Eda

Eda

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství 6. ročník

Dříve jsem pracoval jako plavčík a mnohokrát jsem se přesvědčil, jak důležitá je znalost a schopnost poskytnout první pomoc. To je jedním z hlavních důvodů, proč jsem se stal jejím lektorem. V rámci výuky bych vás rád naučil, jak reagovat na závažné stavy a jak co nejefektivněji poskytnout první pomoc.


Lektor Hana

Hana

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

První pomoci se aktivně věnuji už od začátku studia medicíny, jelikož ji považuji za jednu z nejzásadnějších znalostí vůbec. Do budoucna bych se ráda zaměřila na obor neurologie.

Mimo to mě baví cvičení, chození po horách, hra na hudební nástroje, učení se jazyků a trávení času s mým pejskem.


Lektor Isabel

Isabel

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Studium medicíny pro mě bylo vždycky blízké a lákavé, především obor dermatologie.
Hlavní smysl v tomto životě je pomáhat druhým, a proto jsem moc ráda, že mám možnost být součástí tak skvělého týmu, jako je tenhle.


Lektor Ivan

Ivan

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Prvú pomoc učím už skoro štyri roky a byť lektorom mi dalo veľa skúseností, ktoré by ma na fakulte nenaučili. Osobne si najviac užívam naše kurzy prvej pomoci deťom, pretože práca s budúcimi matkami ma napĺňa a ich záujem je zo všetkých záujemcov o kurzy najhlbší. A áno, možno správne uhádnete, že v budúcnosti by som sa rád venoval gynekológii a pôrodníctvu.


Lektor Lukáš

Lukáš

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Skoro každému z nás záleží v živote na niečom inom. V istom okamžiku si ale dovolím tvrdiť, že každému začne záležať aj na zdraví. A zachrániť niekoho zdravie, v tomto prípade doslova až život, nám môže veľmi ľahko pomôcť podanie prvej pomoci, keď je potrebná. Preto vidím v kurzoch prvej pomoci neuveriteľnú možnosť, ako si túto zručnosť môže osvojiť každý.


Lektor Magda

Magda

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Z vlastnej skúsenosti viem, že keď pred vami niekto z ničoho nič spadne na zem, je to poriadny stres. A ak takéto situácie nezažívate denne, vždy to stres bude. Ale vďaka algoritmom prvej pomoci je oveľa jednoduchšie potlačiť emócie a začať rozmýšľať racionálne.


Lektor Marek

Marek

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Považuji se za “Yesmana”, nedokážu tedy říct „ne“ na žádnou situaci. Díky lektorským zkušenostem jsem rád, že s jistotou mohu konat s jistotou a jít za svým “ano” i v případech, kdy jde o život nebo poranění, a dokážu tedy pomoci v krizových situacích.


Lektor Marie

Marie

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Jestli o mně něco platí na jistotu, tak to, že miluju lidi a miluju život. Ráda bych posílala dál vlastnosti, který mi byly do života svěřeny. A v této kombinaci jsou pro mě radostí chvíle, kdy to můžu uskutečnit. Takže pokud někomu z vás pomůžu získat aspoň jednu důležitou a smysluplnou zkušenost, dávají mi kurzy první pomoci obrovský smysl.


Lektor Martin

Martin

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Ne vždy jsem si byl vědom toho, že pár základních znalostí může změnit pohled na situaci. Když jsem poprvé potkal člověka v nouzi, byl jsem ještě dítě a nevěděl jsem, co dělat. Prostě jsem jen bezduše stál. Tato zkušenost byla jedním z důvodů, proč jsem se vydal na dráhu lékaře. Postupem času jsem našel vášeň právě v první pomoci, kterou jsem zatím následoval až na pozici lektora první pomoci. Těším se, až se uvidíme.


Lektor Martina

Martina

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Věřím, že každý z nás se pro někoho může stát „supermanem“ a zachránit celý jeho svět. Tyto schopnosti a jejich rychlé a správné použití můžete získat v jednom z našich kurzů. Budu se těšit!


Lektor Michal

Michal

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Riešenie situácií na hranici života a smrti, ktoré si žiadajú rýchly, rozhodný a správny zásah. To je to, čo na medicíne milujem. To, čo ma napĺňa. Správné a rozhodňe zasiahnuť ale chce teoretický background, no to čo je ešte dôležitejšie je praktický nácvik a s tým vám rád pomôžem na našich kurzoch prvej pomoci.


Lektor Ondra

Ondra

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Moje vášeň k medicíně začala vlastně už na gymplu, kde předměty jako biologie a fyzika utíkaly nejrychleji. Zároveň jsem hledal smysluplný obor, kde budu moct hledat řešení pro rozličné situace. 

Jsem také velký sportovec a rád se starám o své tělo i ducha. Jednou bych se rád viděl na operačním sále jako chirurg.


Lektor Simon

Simon

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Hodně času trávím cestováním a čím více zkušeností sbírám v zahraničí, tím více se utvrzuji v tom, jak je základní první pomoc podceňovaná dovednost. To mě motivuje ve vzdělávání ostatních i sám sebe. I tak ale doufám, že tyto znalosti nebudu muset nikde uplatňovat.


Lektor Tom

Tom

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Vždy mě bavilo být součástí osvěty jakýchkoliv medicínských témat a ve chvíli, kdy jsem se mohl začlenit do projektu učení první pomoci, jsem nezaváhal. Považuji ji totiž za naprosto stěžejní znalost do běžného života každého z nás a budu se snažit ji každému přiblížit co nejzábavnější a nejsrozumitelnější formou. V budoucnu bych se rád věnoval plastické chirurgii.

Mezi mé záliby patří fitko, nově také CrossFit, vaření a pěstování chilli papriček. Rád si také poslechnu dobrou hudbu nebo se podívám na film a seriál.


Lektor Valča

Valča

lektor, zdravoťák, student všeobecného lékařství

Chtěli byste se něčemu přiučit, něco se dozvědět, zasmát se a užít si příjemnou atmosféru? Pokud vaše odpověď zní ano, přijďte na náš kurz, budeme se na vás moc těšit. Po našem setkání budete připraveni zachraňovat životy.


Lektor Viki

MUDr. Viktória Véghová

lektor, zdravoťák, lékař oftalmolog

Som čerstvo vyštudovaná doktorka, ktorá sa vydala smerom oftalmologickým, ale srdce ma nepustilo úplne opustiť učenie prvej pomoci, tak na pár kurzoch alebo iných projektoch ma môžete zahliadnuť. Na našich kurzoch ma asi najviac baví vidieť, ako sa ľudia dozvedajú nové informácie a neraz so záujmom sa aj veľmi intenzívne pýtajú, aby si z kurzu odniesli čo najviac.

Vo svojom voľnom čase rada spoznávam nové krajiny, sportujem a užívam si pekné chvíle, čo život prinesie.


Lektor Nikča

Nikča

Už druhým rokem jsem studentská lektorka první pomoci v Simulačním centru LF MUNI.

Ze zkušenosti vím, že stres umí i v simulaci člověka pořádně potrápit. Proto znalost základních postupů první pomoci umožňuje rychlou a efektivní reakci, snižuje riziko komplikací a zlepšuje šance na úplné uzdravení.

Pokud zrovna neležím v učebnicích, ráda chodím na procházky s pejskem a trávím čas s přáteli.


Lektorka Natálie

Natálie

Už od základní školy se věnuji první pomoci, kde jsme jakožto hlídka mladých zdravotníků, z malé vesnice, jezdili po celorepublikových kolech a dokazovali si, že patříme k nejlepším. Když už jsme soutěžit nemohli, rozhodli jsme se své dovednosti předávat dál a vyučovat první pomoc mladší ročníky. Proto asi nepřekvapí, že být součástí týmu lektorů první pomoci, v tom „dospěláckém světě“, je pro mě splněný sen.


Lektor Martin

Martin Ď.

Znalosť prvej pomoci považujem za jednu z najdôležitejších v živote každého človeka. Nikdy neviete, kedy to budete potrebovať. Odporúčam to teda každému.

To, že chcem byť lekár, som vedel už keď som mal 10 rokov. Od vtedy som urobil pre tento cieľ všetko. Príležitosť zapojiť sa do projektu učenia prvej pomoci mi dala veľmi dobrú prax a možnosť učiť sa aj mimo školy.

Lektor Stela

Stela

Naučiť sa prvú pomoc môže byť životzachraňujúca schopnosť iba v tom prípade, keď ju človek nie len ovláda teoreticky, ale je schopný si ju v stresovej situácií vybaviť a podať. Na to sú vhodné práve naše kurzy, kde sa naučíte či si osviežite teóriu a budete mať možnosť si ju na vlastnej koži vyskúšať.


zpět na kurzy